Dátum

2025 ápr 08
Lejárt

Idő

18:30 - 20:00

VAN-E ÉLET A FÖLDÖN KÍVÜL?

Kozmikus tudásunk határai és az emberiség jövője – Van-e élet a Földön kívül? – Dr. Kiss László

Fedezd fel az univerzum legrejtettebb titkait egy izgalmas és szemléletes előadássorozaton keresztül, ahol a legfrissebb tudományos felfedezéseket és áttöréseket mutatjuk be közérthető, mégis lenyűgöző módon! Ez nem csupán egy előadás, hanem egy interaktív, intellektuális kaland, amely magával ragad, szórakoztat, és új perspektívákat nyit meg előtted.

Vendégünk ismét Dr. Kiss László, Akadémikus, Széchenyi-díjas fizikus, csillagász, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, kutatóprofesszor, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója, aki lenyűgöző előadói stílusával és páratlan szakértelmével vezet végig bennünket a kozmosz legizgalmasabb kérdésein.

III. rész – Van-e élet a Földön kívül?

Az emberiséget évszázadok óta foglalkoztató kérdés: egyedül vagyunk az univerzumban? A csillagászat legújabb eredményei új megvilágításba helyezik ezt az örök dilemmát. Létezhetnek-e más bolygókon kialakult életformák? Milyen nyomokat keresnek a tudósok a Naprendszerben és azon túl? Megtörténhet-e a közeljövőben, hogy kézzelfogható bizonyítékot találunk földönkívüli élet létezésére? Mikor történhet meg ez pontosan?

Az előadás során Kiss László bemutatja a legújabb exobolygó-kutatásokat, a marsi élet lehetőségét, és a tudományos közösség válaszait az UFO-jelenségek kapcsán. Szó lesz a következő évek legnagyobb űrmisszióiról és arról is, milyen esélyünk van arra, hogy a következő évtizedekben választ kapjunk az emberiséget leginkább foglalkoztató kérdésre.

Az univerzum tele van rejtélyekkel – itt az idő, hogy együtt tárjuk fel őket!

Az esemény véget ért.

Címkék:

Hozzászólás írása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Pécsi Kulturális Központ
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.